Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

KLIMATIZÁCIA

https://www.youtube.com/watch?v=NpilD9LOmYs

BUĎTE V SIEDMOM NEBI 365 DNÍ V ROKU

 

Poradenstvo + Projekcia + Predaj + Montáž + Servis

 

Venujeme sa profesionálnej podpore počnúc od konzultácií po inštaláciu a údržbu klimatizácií. Dôraz kladieme na kvalitu klimatizácií ,služieb a včasné vykonanie prác v oblasti montáži, akýchkoľvek opráv a servisných zásahov. Poskytujeme záručný a pozáručný servis

 

Vy si vyberiete mi poradíme dodáme a namontujeme, podľa výberu, zabezpečujeme poradenstvo, dodávku, servis, montáž a opravy klimatizačných jednotiek všetkých značiek.

 

Je tu pravý čas sa rozhodnúť pre výber správnej klimatizácie

Čo je klimatizácia a ako funguje

     Klimatizácia je proces úpravy kvalitatívnych parametrov vzduchu v uzatvorených priestoroch, resp. označenie pre systém zariadení na úpravu a rozvod upraveného vzduchu a to tepelnou úpravou vzduchu, filtráciou respektíve prevetrávaním. Niekedy je to aj zdravotná nevyhnutnosť, napríklad v nemocniciach – operačný sál, niektorých vlakoch, spoločenských miesnosťach, reštauráciách, kaviarňach,  atď.

     Všetky nami dodané Klimatizačné jednotky sú vybavené ekologickým chladivom, majú vysokú účinnosť sú spoľahlivé a čo je najdôležitejšie, sú úsporné v plnej miere zohľadňujú životné prostredie. So starostlivosťou o naše zdravie, znečistenie atmosféry a s dôrazom na úsporu elektrickej energie, klimatizačné zariadenia energetickej triedy "A"s ekologickým chladivom R410a.

     Klimatizačné jednotky sú vyrobené podľa najnovších svetových technológií zaručujúcich bezproblémové, jednoduché a dlhodobé používanie a ponúkajú nasledovné funkcie:

 • Chladenie - chlad
 • Vykurovanie - teplo
 • Odvlhčovanie prostredia
 • Ofukovanie (ventilátor) – cirkulácia vzduchu
 • Filtráciu vzduchu niekoľko násobnou vstavanou filtráciou
 • Prívod čerstvého vzduchu..

     Základným výkonovým parametrom klimatizácie je celkový chladiaci výkon, Udáva sa najčastejšie vo wattoch (W, kw), niekedy však aj v Btu/h. Elektrický príkon udáva celkovú spotrebu el. energie klimatizačného zariadenia.

Čo je dôležité pri výbere klimatizácie

Klimatizačné zariadenia sa v priestoroch inštalujú na viac rokov, preto je dôležité správne zhodnotiť podmienky pre výber vhodnej klimatizácie a brať do úvahy hlavne nasledovné :

 • Typ stavby a účel využitia - rodinný dom, podkrovie, panelový byt, kancelária, zasadačka, obchod, reštaurácia, kaviareň,  serverovne na PC a iné, ..
 • Rozsah úpravy vzduchu - požadujete len chladenie alebo aj kúrenie, vetranie, odvlhčovanie ?
 • počet osôb v priestore, počet elektrospotrebičov a ich odber (W-Kw) atď ...
 • Typ a prevedenie vnútorných klimatizačných jednotiek - ponúkame široký sortiment prevedenia vnútorných jednotiek, aj farebné, či už nástenných, podstropných, kazetových, kanálových alebo parapetných.
 • Výber systému klimatizačného zariadenia - je možné použiť od najjednoduchšieho systému s jednou vonkajšou a jednou vnútornou jednotkou až po multi systém, pri ktorom je na jednu vonkajšiu jednotku pripojených viacej vnútorných jednotiek podľa počtu miestností.

 

Ako a kdesi mám kúpiť klimatizáciu     

     Väčšina ľudí si myslí, že výhodný nákup sa dá vybaviť len na internete, vo veľkých obchodných domoch, hypermarketoch atď. Akcie na letákoch sú veľkým lákadlom, hlavne z hľadiska ceny. Pravdou je, že klímy sú síce lacné, ale nízka cena nie je vždy zárukou dobrej kvality a služieb.

     Problémom pri takýchto nákupoch je, že pri otázke, ktorú klímu si mám vybrať, je viac než pravdepodobné, že predavač, ktorý Vás obslúži Vám nevie odborne poradiť, ktoré sú hlavné faktory pri výbere klímy. A nakoniec si kúpite klímu, lebo bola "lacná a v akcii" a za tú cenu sa to predsa oplatí.. Lenže ako každý spotrebič, ktorý používate, aj klíma potrebuje svoj servis, údržbu atď. Vravíte si, "Veď aj na tieto klímy je záruka 2 roky, tak potom čoho sa obávať. V prípade chyby alebo Závady mi predsa klímu opravia." Je to veľmi jednoduchá vec, ktorá v skutočnosti vyzerá trochu inak.

     Problém je, že ste si kúpili, len klímu ako spotrebič, ale nie klímu, ktorá je pre Vás optimálna. Bohužiaľ politika predaja obchodných reťazcov je trochu iná ako v špecializovaných predajniach. V hypermarkete ste spotrebiteľ ako každý iný, ale v špecializovanej predajni ste špeciálny zákazník z vlastnými špecifickými potrebami. Vy si poviete a určíte podrobnosti a my Vám vieme ponúknuť ideálne riešenia, z ktorých si Vy vyberiete. V obchodných reťazcoch je tovar vyložený v regáloch a Vy si ho kúpite alebo nie. Nikto Vám nevie poradiť, či kupujete dobre.

Popri neodbornosti, ďalším faktorom je aj údržba a servis klímy. Dovozca dovezie klimatizačné zariadenie, ktoré Vy kúpite a necháte si ho namontovať odborníkmi. V prípade závady, alebo nefunkčnosti klímy sa obrátite na dovozcu, hypermarket alebo na montážnu firmu? Začnete od prvého a skončíte u posledného, ale klímu zadarmo opravenú mať nebudete, aj keď je v záruke. Montážna firma Vám chybu nájde, prípadne vymení chybnú súčiastku, ak ju vie zohnať, ale nie zadarmo. Dôvod bude jednoduchý - nekúpili ste si vhodné zariadenie. Pri montáži ste totiž platili len za montáž a nie za servis v záruke. Technik Vám povie, že ste si mali kúpiť klímu u neho, u odborníka, ktorý na svoj tovar dáva garanciu a teda aj bezplatný záručný a servis. Ak sa obrátite na obchodný reťazec, odporučia Vás priamo na dovozcu, ale ten poskytuje záruku len na súčiastky. Prípadne Vám povie doneste nefunkčný výrobok naspäť do predajne mi vám ho vymeníme v záruke za nový, ale POZÓÓR demontáž a montáž musíte zaplatiť technikovi, ktorý prevedie tento úkon plus cestovné náklady. Zaujímavá situácia..

     Vonku aj doma horúčava, klímu síce máte, ale momentálne nefunkčnú a snažíte sa o nemožné - aby fungovala a splnila svoj účel v horúcich letných dňoch.

Naozaj chcete tráviť leto takto?

Ak nad tým porozmýšľate - čo Vás stojí taká návšteva v špecializovanej predajni? Vôbec nič, naopak, získate tým lepší prehľad o klímach a hlavne cieľový produkt bude optimálny pre Vaše potreby. Firma Vám klímu namontuje a v prípade poruchy alebo iného problému zavoláte alebo pošlete e-mail, popíšete aký je problém so zariadením a záruka je plnohodnotná.

Určite aj medzi špecializovanými predajňami sú rozdiely, ale je to oveľa lepšie rozhodnutie ako si kúpiť klímu v obchodnom dome. Ste v kontakte len s jednou firmou, u ktorej vybavíte všetko a nemusíte zháňať niekoho, kto by bol ochotný Vám klímu opraviť. Našim záujmom je predávať klímy a s nimi dodať zákazníkovi dobrý pocit a plnohodnotný záručný a pozáručný servis.

Obchodným reťazcom je to jedno, pretože nie sú povinné vykonávať opravy z vyššie uvedených dôvodov. Ich cieľom je predať čo najviac tovaru, v tomto prípade klimatizačných jednotiek, v čo najkratšom čase.

Kým špecializované predajne Vám pomôžu pri výbere klímy a jej potrebnom výkone pre danú miestnosť, halu, byt, reštauráciu, kanceláriu atď. Správny výkon klimatizácie a jej umiestnenia má vplyv na Vaše pohodlie a spokojnosť.

Koho si radšej vyberiete Vy?

Neznalého predavača, neodborníka, alebo odborného poradcu – technika !

Nech je vonku teplo, alebo zima S klimatizáciou je vždycky príma!

Viac tu: http://chladenie.webnode.sk/klimatizacia/TOPlist